Skip to content

Zaufaj swemu sercu … poszukaj dlaczego … nie przestawaj marzyć.

Zastanawiam się … marzenia, pragnienia. Czym są  ?

Dla mnie sa drogą życiową, drogowskazem który wzbudza silne, miłe emocje. Jak o nich myśle, to włosy dęba stają, ciało nie jest wstanie sie uspokoić  “prądu” jakie przez nie przechodzi. Są nie ograniczonym zbiornikiem paliwa, odpalają motywacje i chcesz to robić.

Marzenia się spełniły – to te które zabierały mi sen z powiek, o któych myślałem, jak kładłem się spać.

Jak byłem jeszcze w liceum myslałem aby zostać człowiekiem który będzie pomagał innym, wspierał ich swoimi pomysłami, rozwiązywał dla nich różne rzeczy – chciałem zostać “pisarzem“, tak to żartobliwie nazwę. Robiłem wszystko aby zgłebiać wiedzę. Cały wolny czas spędzałem na czytaniu, pisaniu, czytaniu, pisaniu, czytaniu, pisaniu … Poszedłem na studia z przekonaniem, że mam duży bagaż wiedzy, doświadczeń. Tak też było, ten cały wolny czas spędzony w czasach liceum pomógł w przetrwaniu pierwszego roku 🙂

Pamiętam jak szczęśliwa była moja Mama, kiedy mogła uczestniczyć w inauguracji roku który odbył się w gmachu Filharmonii Narodowej w Warszawie. Wchodząc do gmachu wzieto ją za wykładowczynie 🙂

Wracając do wątku … Kolejne lata studiów to nauka i zdobywanie doświadczenia w codziennej pracy. Ukończyłem studia, zdobyłem tytuł inżyniera, podejmowałem kolejne prace.

Osobiście uważam, że marzenie się spełniło, byłem tym, kim chciałem być. Wtedy to było moje “Dlaczego“. Ten krok jest związany z kolejnymi i szukaniem “Dlaczego“, mojego dlaczego.

A jak jest z Waszymi marzeniami ? Pragnieniami ? Gdzie szukacie motywacji do spełniania marzeń ?

Published inBlog